SERTİFİKALI SİBER GÜVENLİK UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Geleceğin Siber Kahramanlarını Arıyoruz!.

1 yıllık online siber güvenlik akademisi 15 Eylül’de ilk dersine başlıyor. 9 Eylül tarihinde saat 20:00’da gerçekleştirilecek online sınav sonrasında 100 kişilik kontenjanda yerini alan öğrenciler ile Siber Güvenliğe Giriş, Ofansif Güvenlik Temelleri, Ağ Güvenliğe Temelleri, Defansif Güvenlik Temelleri, Web ve Mobil Uygulama Güvenliği, Siber İstihbarat, Exploit Geliştirme ve Siber Olaylara Müdahale konularında gerçekleştirilecek online uygulama eğitimleri sonrasında her konu başlığı üzerinden sınav yapılacaktır.

Lise ve Üniversite öğrencilerinin katılımına yönelik 1 yıl sürecek online eğitim programı kapsamında gerçekleştirilecek sınavların akabinde proje sunumlarını başarıya tamamlayan öğrenciler sertifikalarını alacak.

Eğitimlerde yoklama yapılacak olup devam zorunluluğu aranacaktır. Sınavlardan geçer not alıp, bitirme projesini başarıyla tamamlayan her öğrenciye “Siber Güvenlik Uzmanı” sertifikası verilecektir.

Ders programı ve başvuru formuna sayfanın devamında erişebilirsiniz.

ONLINE SINAV 9 EYLÜL SAAT 20:00’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

Online Sınav, katılımcıların bilgi seviyesini ölçmek amacıyla, bilgi güvenliği ve siber güvenlik konularından oluşan sorularla yapılacaktır. Temel ve orta düzey zorlukta çoktan seçmeli bir sınav olarak uygulanacaktır. Online Sınav Linki kayıtlı e-posta adreslerine sınav öncesinde iletilecektir.

Sık Sorulan Sorular

 

  • Müfredat ve eğitim düzeyi uluslararası standartlara istinaden hazırlanmış olup lise ve üniversite öğrencileri eşzamanlı olarak eğitim alacaktır.
  • Eğitimler ders programında belirtilen tarih ve saatte gerçekleştirilecektir.
  • Eğitimlerde devam zorunluluğu aranacaktır.
  • Gerçekleştirilecek sınavlarda bir ayrım gözetmeksizin lise ve üniversite öğrencileri birlikte katılım sağlayacak olup değerlendirmeleri ve sıralamaları kendi içlerinde yapılacaktır.